Kotel EkoScroll DELTA S na dřevo

Kotel EkoScroll DELTA S na dřevo
NOVINKA    
Kotel na dřevo, štěpku a dřevní odpad.

Automatický kotel do úzkých kotelen

Automatický kotel do úzkých kotelen
Model ALFA a ALFA PELET.

Peletový kotel EkoScroll BETA

Peletový kotel EkoScroll BETA
Kotel s automatickým zapalováním a vyhasínáním hořáku.

Nová vzorková prodejna

Nová vzorková prodejna
ELVO - JOHAN s.r.o.
vzorková prodejna ve středočeském kraji
Újezd 13, 294 42 Smilovice
Po - Pá   9 - 17 hod
So  9 - 12 hod
tel.: 777 338 955
www.elvo-dobrovice.cz

 

Kotle EkoScroll v České televizi

Kotle EkoScroll v České televizi
Prohlédněte si kotle ALFA a BETA, které jsou vhodné pro “kotlíkovou dotaci“, v pořadu Polopatě.

Automatické kotle na uhlí a pelety, kotle na dřevo

Kotle EkoScroll jsou vyráběné firmou EKOGALVA s.r.o. se sídlem ve Žďáru nad Sázavou.Jedná se o teplovodní automatické kotle na tuhá paliva na hnědé uhlí ořech 2 a pelety a teplovodní kotle na dřevo. Mezi uživateli jsou tyto kotle oblíbené především díky kvalitním výměníkům s vysokou účinností, univerzálním hořákům na uhlí a pelety a řídícím jednotkám, které řídí práci kotlů a zároveň umí regulovat topný systém domu.

Na počátku výroby byly tradiční kotle s prohořívací konstrukcí s litinovým i ocelovým výměníkem na ruční přikládání dřeva a uhlí. První automatické kotle se zásobníkem měli litinové těleso, obyčejný hořák s pevnou retortou a jednoduchou řídící jednotku. Výroba těchto automatických kotlů na uhlí byla ukončena v roce 2017. Již během výroby těchto kotlů došlo k vývoji dalších modelů, které byly modernizovány o univerzální hořák s otočnou retortou na uhlí a pelety a modernější řídící jednotku. Litinové výměníky byly nahrazeny výměníky ocelovými s originální pětitahovou konstrukcí. Tyto kotle vykazovaly mnohem lepší výsledky. Dosahovaly nižších emisních limitů a účinností převyšovaly kotle s litinovým výměníkem. Z tohoto důvodu se firma zaměřila na vývoj a inovaci těchto kotlů. Výsledkem vývoje byly první automatické kotle na uhlí zařazené do 5. emisní třídy o výkonové řadě 19, 25, 28, 32, 38, 42 a 49 kW. Kotle o výkonu 60 a 76 kW splňovaly parametry 4. emisní třídy. Certifikace této řady kotlů proběhla již v roce 2014 ve státním zkušebním ústavu SZU Brno. Tyto kotle se dnes prodávají pod označením EkoScroll ALFA.

V další fázi se firma zaměřila na vývoj cenově dostupnějšího automatického kotle. Tyto automatické kotle na uhlí s označením EkoScroll EKONOMIC byly zařazeny do 4. emisní třídy při certifikaci v SZU Brno koncem roku 2014. Jedná se o výkonovou řadu 25, 32, 40 a 49 kW.

Dalším produktem je kotel na pelety BETA. Při vývoji tohoto peletového kotle jsme vycházeli z již osvědčené ocelové konstrukce kotle se svislými výměníky. Tento automatický kotel na pelety je osazen moderním hořákem s automatickým zapalováním a vyhasínáním. Certifikace automatických kotlů se zásobníkem na pelety proběhla v SZU Brno v roce 2016. K dispozici je řada kotlů o výkonech 14, 18, 25, 28, 37, 49 a 56 kW.

Nejnovějšími produkty, které firma momentálně uvádí na trh, jsou zplynovací kotle na dřevo DELTA. Tyto kotle na dřevo se objeví v prodeji v první polovině roku 2019. Díky kotlům na ruční přikládání dřeva bude sortiment kotlů na tuhá paliva firmy EKOGALVA s.r.o. kompletní.

Automatické kotle ALFA, EKONOMIC a BETA jsou dodávané kompletně s řídící jednotkou, teplotními čidly, hořákem a podavačem se zásobníkem paliva na uhlí nebo pelety.

Firma je členem Klastru Česká peleta