Mimořádná opatření

Mimořádná opatření

 

Vzhledem k mimořádné situaci s COVID - 19 bude do odvolání uzavřena vzorková kotelna. Osobní odběr náhradních dílů je také pozastaven. Náhradní díly budeme zasílat přepravní společností PPL.
Děkujeme za pochopení.
 

Krbová kamna na pelety s výměníkem SIGMA

Krbová kamna na pelety s výměníkem  SIGMA
NOVINKA ZA ZAVÁDĚCÍ CENY!!!

Automatický kotel EkoScroll EKONOMIC

Automatický kotel EkoScroll EKONOMIC
Automatický kotel na hnědé uhlí.
Díky malým rozměrům je vhodný do malých kotelen.

Kotel na dřevo EkoScroll DELTA S

Kotel na dřevo EkoScroll DELTA S
NOVINKA    
Kotel na dřevo, štěpku a dřevní odpad.

Automatický peletový kotel EkoScroll BETA

Automatický peletový kotel EkoScroll BETA
Kotel s automatickým zapalováním a vyhasínáním hořáku.

Automatické kotle EkoScroll v pořadu Polopatě

Automatické kotle EkoScroll v pořadu Polopatě
Prohlédněte si kotle ALFA a BETA, které jsou vhodné pro “kotlíkovou dotaci“, v pořadu Polopatě.

Automatický kotel do úzkých kotelen

Automatický kotel do úzkých kotelen
Model ALFA a ALFA PELET.

Automatické kotle na uhlí a pelety, kotle na dřevo.
Automatický kotel na uhlí ALFA a EKONOMIC. Automatický kotel na pelety ALFA PELLET a BETA. Kotel na dřevo DELTA S.

 

Kotle EkoScroll jsou vyráběné firmou EKOGALVA s.r.o. se sídlem ve Žďáru nad Sázavou.Jedná se o teplovodní automatické kotle na tuhá paliva na hnědé uhlí ořech 2 a pelety a teplovodní kotle na dřevo. Mezi uživateli jsou tyto kotle oblíbené především díky kvalitním výměníkům s vysokou účinností, univerzálním hořákům na uhlí a pelety a řídícím jednotkám, které řídí práci kotlů a zároveň umí regulovat topný systém domu.

Na počátku výroby byly tradiční kotle s prohořívací konstrukcí s litinovým i ocelovým výměníkem na ruční přikládání dřeva a uhlí. První automatické kotle se zásobníkem měli litinové těleso, obyčejný hořák s pevnou retortou a jednoduchou řídící jednotku. Výroba těchto automatických kotlů na uhlí byla ukončena v roce 2017. Již během výroby těchto kotlů došlo k vývoji dalších modelů, které byly modernizovány o univerzální hořák s otočnou retortou na uhlí a pelety a modernější řídící jednotku. Litinové výměníky automatických kotlů byly nahrazeny výměníky ocelovými s originální pětitahovou konstrukcí. Tyto automatické kotle vykazovaly mnohem lepší výsledky. Dosahovaly nižších emisních limitů a účinností převyšovaly automatické kotle s litinovým výměníkem. Z tohoto důvodu se firma zaměřila na vývoj a inovaci těchto automatických kotlů. Výsledkem vývoje byly první automatické kotle na uhlí zařazené do 5. emisní třídy o výkonové řadě 19, 25, 28, 32, 38, 42 a 49 kW. Automatické kotle o výkonu 60 a 76 kW splňovaly parametry 4. emisní třídy. Certifikace této řady automatických kotlů proběhla již v roce 2014 ve státním zkušebním ústavu SZU Brno. Tyto kotle se dnes prodávají pod označením EkoScroll ALFA.

V další fázi se firma zaměřila na vývoj cenově dostupnějšího automatického kotle. Tyto automatické kotle na uhlí s označením EkoScroll EKONOMIC byly zařazeny do 4. emisní třídy při certifikaci v SZU Brno koncem roku 2014. Jedná se o výkonovou řadu 25, 32, 40 a 49 kW.

Dalším produktem je automatický kotel na pelety BETA. Při vývoji tohoto automatického kotle jsme vycházeli z již osvědčené ocelové konstrukce kotle se svislými výměníky. Tento automatický kotel na pelety je osazen moderním hořákem s automatickým zapalováním a vyhasínáním. Certifikace automatických kotlů se zásobníkem na pelety proběhla v SZU Brno v roce 2016. K dispozici je řada kotlů o výkonech 14, 18, 25, 28, 37, 49 a 56 kW.

Nejnovějšími kotly, jsou zplynovací kotle na dřevo DELTA S. Tyto kotle na dřevo jsou v prodeji od listopadu roku 2019. Díky kotlům na ruční přikládání dřeva je sortiment kotlů na tuhá paliva firmy EKOGALVA s.r.o. kompletní.

Automatické kotle ALFA, EKONOMIC a BETA jsou dodávané kompletně s řídící jednotkou, teplotními čidly, hořákem a podavačem se zásobníkem paliva na uhlí nebo pelety.
Kotle na ruční přikládání dřeba jsou dodávány včetně řídící jednotky a ventilátoru.

Firma je členem Klastru Česká peleta